ROSWELL DEMO 2
. . . Mirt vittek az rhajn utaz idegenek ilyen vgszerszmot magukkal? Csak ksbb, az llatcsonktsokrl szl katonai jelentseket olvasva rtettem meg, hogy a fnysugrral vg „zseblmpa", amelyrl a roswelli aktkban talltam lerst, valjban szikhez hasonl sebszeti eszkz volt, amellyel az idegenek orvosi ksrleteket vgeztek az llatainkon, egsz testrszeket metszve ki bellk, a krnyez szvetek legcseklyebb krostsa nlkl.
Ott volt aztn a legfurcsbb eszkz az sszes kztt: egy fejpnt, valamilyen elektromos rintkezkkel a kt oldaln. Semmi rtelmes magyarzatot nem tudtam ezekre adni, csak azt, hogy valaki csinos fejdszknt hasznlhatta. Rugalmas, „egy mret mindenkinek" fejpntnak ltszott, amely semmifle mkdst nem mutatott, legalbbis emberek esetben.
4. fejezet
A klfldi technolgik rszlegn a Pentagonban
. . . Az tlag amerikaiban az a kp l a Pentagonrl, hogy ennek az amorf szervezetnek egy agykzpontja s egy clja van. Valahogy gy gondolkoznak az emberek az amerikai hadsereg felptsrl egy hadsereg, egy cl, mindenki egytt masrozik. Ez azonban tveds. Az amerikai hadsereg – s kzpontja, a Pentagon – pont olyan, mint brmelyik risvllalat, amelyen bell a klnbz irodk szzai kzl sok kzvetlen s nylt versenyben ll egymssal ugyanazon forrsok megszerzsrt, hogy sajt elkpzelseit valsthassa meg. Ugyangy a klnbz fegyvernemek eltr llspontra helyezkedtek abban a krdsben, hogy mit kell tenni Amerika megvdse s egy hbor sikeres megvvsa rdekben, st az sem szmtott szokatlannak, hogy ugyanazon katonai gazaton bell is nzetklnbsgek merltek fel.
. . . Az elhallgattats olyan jl mkdtt, hogy az elkvetkez harminc vben gy tnt, a trtnetet elnyelte a sivatag mindent elemszt csendes ressge. A Roswellre rteleped csenddel ellenttben ugyanakkor a vrosktl ezertszz kilomterre az amerikai hadsereg egy rszt hbors kszltsgbe helyeztk, amikor a jrmrl szrmaz kisebb-nagyobb darabok elrtk rendeltetsi helyket. Az egyik ilyen cllloms Nathan Twining altbornagy Wright Field-i irodja volt, ahonnan a roswelli leletek ksbb a Pentagonba, a klfldi technolgik rszleghez kerltek. A katonai vezrkar minden bizonnyal az elsk kztt rtesthette jlius elejn Twining altbornagyot, aki a Wright Field-i lgiparancsnoksgot vezette, ahov a roswelli roncsokat szlltottk.
. . . Twining visszarkezse utn gyorsan cselekvshez ltott. Az idegenek maradvnyait a legteljesebb titoktarts kzepette azonnal boncolsnak kellett alvetni, mg az rhajt s a benne tallt trgyakat elemezni, kategorizlni s a hadiipari felhasznls szempontjbl rtkelni kellett. Mindamellett, hogy a becsapdssal kapcsolatban minden mozzanat a legszigorbb titkostsi jelzst kapta, el kellett kszteni fedtrtneteket azon alacsonyabb beoszts munkatrsak szmra, akiknek a bevonsa a hihetsg szempontjbl fontos volt.
. . . Az ufk magatartsrl szl jellemzs rmutat arra, hogy azok a tisztek, akik a fldnkvliekkel val kapcsolattarts – akkor mg fednv nlkli – programjt irnytottk, a lgi jrmveket s az azokat irnyt lnyeket mr a fizikai tallkozst kvet nhny ht sorn katonai fenyegetsknt kezeltk. A jrmvek lersakor az altbornagy az szlelsek nyomn kszlt jelentseket vette alapul: „vilgos, fnyvisszaver vagy fmes felszn"; „kondenzcsk vagy egyb nyomuk teljes hinya, kivve azt a nhny esetet, amikor a jrmvek az tlagosnl jval nagyobb teljestmnnyel dolgoztak"; „kr alak vagy elliptikus formk, amelyek alulrl laposak s a tetejkn magastottak". A replsi formcikban „hromtl kilenc trgy" mozgott egytt, a hanghats hinyzott, kivve azokat az eseteket, amikor „mly dbrgst" szleltek a megfigyelk.
. . . Valjban az akci nagyon gyorsan talakult egy sokkal kifinomultabb hadmvelett, mivel Twining tbornok „repl korongjai" egyszeren nem akartak eltnni. Mikzben az szlelsekrl s tallkozsokrl szl beszmolk egyre-msra rkeztek a legklnbzbb csatornkon keresztl – a megrmlt polgrokat kikrdez rendrtisztek beszmolitl kezdve az gboltozaton feltn klns trgyakat szlel replgp piltkig –, a csoport felismerte, hogy megfelel stratgit kell kidolgozni az egyre inkbb tmegmdia jelensgg vl esetek kezelsre.
. . . A jelents sszellti a fennll katonai struktrn bell hatroztk meg azt a helyet, ahol a „repl korong" jelensggel kapcsolatos valamennyi kutatsi s fejlesztsi feladatul viszonylag knnyen lehetett lczni. Ez a hely a klfldi technolgik rszlege volt, ahol nem valszn, hogy brki is ufk utn kvncsiskodjon. Itt biztonsgosan lehetett trolni az anyagokat addig, amg a hadsereg s a lgier fnkei eldntik, hogy a rendelkezsnkre ll ipari s kutatsi technolgik mellett mit tudunk azokkal kezdeni. Itt ellenrztt keretek kztt lehetett tartani az j fegyverekkel kapcsolatos esetleges ksrleti kudarcokat s titkos fejlesztseket, valamint llandstani lehetett a konzultcit arrl, hogyan tudn az Egyeslt llamok legjobban kihasznlni a birtokban lv mszaki kincsesbnyt.
5. fejezet
lczsi technikk
. . . Kezdetben a szovjet hrszerzs vezeti nem kis mrtkben szkeptikusak voltak az amerikai tmaszpontokon dolgoz gynkeik jelentseivel kapcsolatban. Szndkos beetetsnek vltk a trtneteket, olyan hamis informciknak, amelyek segtsgvel az amerikaiak ki tudjk rostlni a titkos bzisaikra felttelezseik szerint beszivrgott szovjet gynkket. Ha a szovjet kormnyzat reaglna a dezinformci nyomn, az amerikai kmelhrts kpes lenne nyomon kvetni a trtnet tvonalt, s azonostani a kmeket. Amikor azonban az jsgok beszmoltak a becsapdsrl, majd ellltak a meteorolgiai lggmbrl szl fedtrtnetekkel, a szovjetek megrtettk, hogy egy valsgos esetbe botlottak. „Ha ez igaz – mondta Sztlin az sszegylteknek az amerikaiak szereztek maguknak egy repl csszealjat. Vajon mihez kezdenek vele? – krdezte Sztlin." A szovjet folykony zemanyag meghajts raktaprogram egyik f konstruktre is jelen volt a tallkozn. – sok ms olyan szovjet mrnkhz hasonlan, akik olvashattk a hbor vge fel a titkos nmet fegyverzeti aktkat – pontosan tudta, hogy az amerikaiak hol tarthatnak a nagy hattvolsg, irnytott rakta programjukban. Amire pedig ezenkvl Kreml-beli fnkei kvncsiak voltak, azokat az informcikat a helysznen dolgoz gynkk jelentseibl megkapta a konstruktr. Ennek ellenre semmi, sem a White Sands-i V2 raktaindtsok, sem az alamogordi j nyomkvet radarok nem utaltak a szovjet raktaprogramban rsztvev tudsok szemben arra, hogy az amerikaiak akr egy arasszal is elttk jrnnak, egszen a roswelli becsapdsrl szl hrek megrkezsig.
6. fejezet
A stratgia
Hallottam egyszer egy rgi trtnetet a titoktartsrl. Emberek egy csoportja elhatrozta, hogy legfltettebb titkaikat elrejtik a tbbi ember ell. Fogtk a titkaikat, s elrejtettk egy kunyhba, amelynek helyt szintn titokban tartottk. A titkos helyet azonban hamarosan flfedeztk, s ezzel egytt a csoport titkait is. Mieltt azonban az sszes titok avatatlan kezekbe kerlt volna, embereink egy jabb kunyht ptettek, s itt rejtettk el a mg megmaradt titkaikat. Persze hamarosan a msodik kunyht is flfedeztk, ezrt a csoport gy dnttt, nhny tovbbi titkot napvilgra hoznak azrt, hogy a tbbit megmenthessk. gyhogy gyorsan flptettek egy harmadik kunyht, s oda menektettk mindazt a titkot, amit csak tudtak. Az eset mg j nhnyszor megismtldtt, mg vgl az a helyzet llt el, hogy ha valaki meg akarta tudni a titkaikat, csak annyit kellett tennie, hogy felkeresi az els kunyht, majd kunyhrl kunyhra jrva vgigkvetni az tjukat, amg lassan elfogynak a titkok.
tven v ta pontosan ezzel a mdszerrel igyekszik rejtegetni a roswelli titkokat a kormnyzat legklnflbb gazataibl sszeszervezdtt szupertitkos munkacsoportok ad hoc konfdercija, illetve a helyt a ksbbiekben elfoglal egyb csoportok. Ez a fajta titkolzs a mai napig is tart. Ha brki venn a fradsgot, hogy vgigbngssze a szmtalan kormnydokumentumot, az index all feloldott roswelli titkokat, valamint az idegenekkel val kapcsolattartsunk bizonytkait, akik mr Roswell eltt is s azta folyamatosan ltogatnak minket, egyik fednvvel elltott projekt utn a msikra bukkanna, melynek mindnek megvan a maga dosszija, biztonsgi besorolsa, katonai vagy kormnyzati adminisztrcija, felgyeleti mechanizmusa, valamifle kltsgvetse, s szigoran titkos dokumentumokat is tartalmaz.
. . A Kk Knyv projekt abbl a clbl indult el, hogy a kzvlemnyt megnyugtassa: vgre megszletett a megfelel mechanizmus, amely dokumentlja a sokak ltal szlelt jelensget. A „Morg" s „Jel" elnevezs projektek ezzel szemben mr olyan, jval titkosabb besorols programok voltak, s azt a clt szolgltk, hogy a katonasg feldolgozhassa az olyan jelensgekrl s tallkozsokrl szl beszmolkat, melyeket nem lehetett csak gy egyszeren meteorolgiai lggmbkkel, vadlibkkal vagy a Vnusz bolygval kimagyarzni.
. . . 1952-ben Washington fltt tnyleg tzgtak a repl csszealjak, s ezt szmos fnykpfelvtel s a radarok jelentsei is altmasztjk. Persze hivatalosan ezt mindig tagadtuk, mikzben a sci-fi-szerzket arra btortottuk, ksztsenek olyan filmeket, mint A frfi az X bolygrl, melyek jl levezettk a repl csszealjak krl felgylemlett feszltsget. Ezt hvtuk korltozott kiszivrogtatsos lczsi taktiknak, s nagyon jl bevlt. Ha az emberek az egszet lvezik, s j szrakozsnak tekintik, ha sikerl kellkppen megijesztgetnnk, s olyan nyomokra rlltanunk ket, amelyeket maga a munkacsoport hintett el, s sehov nem vezetnek, akkor lnyegesen lecskken annak valsznsge, hogy a kvncsiskodk belebotlanak abba, amivel mi tnylegesen foglalkozunk.
. . . A katonai kpviselk hamar rdbbentek – ahogy Koreban mi is –, hogy igazbl nem lehet megbzni a karrierista hrszerzsi gynkkben, klnsen a CIA embereiben, akik a jelek szerint egszen ms programot kvettek. Lehet, hogy a katonasg egy adott ponton megmakacsolta magt, s nem volt hajland az ltala nllan sszegyjttt informcit a kzponti csoportnak beszolgltatni? Elkpzelhet, hogy mivel semmifle rvnyes dnts nem szletett arra nzve, hogyan trtnjen a csoport munkjnak finanszrozsa, a katonasgnak vgig kellett nznie, hogy rtkes s anyagilag is kivitelezhet fegyverlehetsgek cssznak ki a kezbl a CIA kltsgvetsbe?
. . . Az informci tudvalevleg hatalom. Egy igazi km nem szolgltatja csak gy ki a sajt orszga politikai vezetsnek sem, legyenek br republiknusok vagy toryk vagy ppen kommunistk, csak azrt, mert k azt szeretnk. A politikusokban nem lehet megbzni, annl inkbb a kmkollgkban. Legalbbis a kmek gy hiszik, ezrt leginkbb sajt csoportjukhoz s a jtkban szerepl tbbi csoporthoz lojlisak. Mind a CIA, mind a KGB, mind a brit titkosszolglat s az sszes tbbi hrszerz gynksg emberei elssorban sajt szervezetkhz s szakmabelijeikhez voltak lojlisak, s csak ezutn kvetkezhetett a nemzeti kormnyzat. Mi ott a hadseregnl tbbek kztt innen is tudtuk, hogy a professzionlis KGB-vezetsgnek – nem azoknak a kommunista prti tisztviselknek, akik politikai okokbl kerltek be a szervezetbe – ppannyi informcija van a szovjet kormnyzatrl, mint amennyi a CIA-nek sajt kormnyunkrl. Az olyan professzionlis kmszervezetek, mint a CIA vagy a KGB mr akkor is egyre nclbban kezdtek tevkenykedni, s ezrt sem az amerikai, sem az orosz hadsereg nem bzott meg bennk.

Egy UFO videofelvtel 1,4 perc.


|