ROSWELL DEMO 4
10. fejezet
Az U2-program s a Corona projekt : kmek az rben
. . . A helyzet ezzel szemben az volt, hogy az Eisenhower-adminisztrci vge fel a civil NASA mind a hadsereget, mind a lgiert elgg hatkonyan kiszortotta a mholdakkal kapcsolatos gyletbl. Egy kzs pnzalapot is a rendelkezskre bocstottak, csakhogy vgre mi is szatelliteket tudjunk kilni az rbe, s megmutassuk a vilgnak, hogy mi is vagyunk valakik. A szovjetek ugyanis els krben megvertek bennnket a Szputnyikkal, s a helyzet csak mg tovbb rosszabbodott, amikor sem a hadseregnek, sem a haditengerszetnek nem sikerlt mholdat fellnie. Biztos forrsbl tudom, hogy amikor a Corporal nhny centimtert flemelkedett, majd hanyatt dlve rzuhant a kilvllsra, s apr szilnkokra robbant, s mindehhez a New York Daily News egsz oldalas fcmben ezt a kommentrt fzte: „, jaj!, Nyikita Hruscsov harsnyan hahotzott. Nhny ilyen sikertelen ksrlet utn.
. . . Az U2 egybknt olyan gp, amelyet rendkvl nehz vezetni. Elkpzelhet, hogy Powers zuhanreplsbe kezdett, s nem brt kijnni belle. Ahogy a gpe a fld fel szguldott, taln annyira sszezavarodott, hogy nem tudta visszanyerni az uralmt a gp fltt, s nem jutott jobb az eszbe, mint hogy megrntsa az lse mellett lev kart, s katapultljon. Powerst lve fogtk el, a kamerk el hurcoltk, s arra knyszertettk, hogy a nyilvnossg eltt vallja be: kmkedett a Szovjetuniban. Hruscsovnak megvolt a j rgye, amirt lemondhatott egy cscstallkozt Eisenhowerrel, s a Legfelsbb Tancs eltt karrierje egyik legnagyobb eladsval pardzhatott. Eisenhoweren pedig beteljesedett, amitl mindig is legjobban flt, hogy nyilvnosan megszgyentik, s knytelen lesz bevallani Hruscsovnak, hogy kldte t az U2-t a Szovjetuniba. Knyszeredetten meggrte Hruscsovnak, hogy nem lesz tbb U2-berepls, kiiktatva ezzel az egyetlen hasznlhat feldertsi eszkznket, s gyakorlatilag megvaktva bennnket nemcsak a Szovjetunival kapcsolatban, hanem annak krdsben is, miben mesterkednek a fldnkvliek odat zsiban.
. . . Ezek utn el lehet kpzelni, micsoda rvendezs volt a Pentagonban, amikor a Corona psgben visszatrt a Fldre, s sikerlt elhvnunk az els fotkat. Egyrszt lnyegesen jobbak voltak, mint amiket az U2 ksztett, radsul a Corona a szovjetek szemben teljes mrtkben lthatatlan volt. A Legfelsbb Tancstl maga Hruscsov rejtette el az informcit, Eisenhowernek meg persze volt annyi maghoz val esze, hogy ne tegyen errl nyilvnos bejelentst.
11. fejezet
Holdbzis projekt
. . . Amikor elfoglaltam a posztomat a Pentagonban, ez is azok kztt a projektek kztt volt, amelyeknek tovbbfejlesztst Trudeau tbornok az n kezemre bzta, -Ezek a fik ott a NASA-nl lassan mr az egsz rakta s rkutatsi tmt tveszik, Phil – mondta. – A hadsereg mr az asztalon hagyott morzskat sem kapja meg.
. . . A baj csak az, hogy elfelejtenk az gy szmra megnyerni a fldnkvlieket, akik vtizedek – ha nem vszzadok – ta szisztematikusan megsrtik bolygnk lgtert, s mris hadmveleti bzist ltestettek a Holdon. Trudeau tbornok s az amerikai katonai vezets nagy rsze szemben rmiszt perspektvt jelentett az a viszonylagos knnyedsg, amellyel a szovjetek teherszllt mholdakat, valamint kozmonautkat lltottak Fld krli plyra.
. . . gy viszont ez a sokves titkos tevkenysg knnyen nemkvnatos vget rhetne. Nem, a munkacsoport rdekeinek sokkal inkbb az felelt meg, ha az rkutats egy civil szervezet kezbe kerl, amelynek brokrcijt sokkal knnyebb ellenrzs alatt tartani, s amelynek szemlyzett – legalbbis ami az elindulst illeti – a munkacsoport tagjai jellhetik ki. Ezzel aztn gigantikus s brokratikus kzdelem vette kezdett olyan szemlyek kztt, akik ugyanazokhoz a szervezetekhez tartoztak, csakhogy ms titkossgi fokozat, ms politikai clkitzs, st mg az elmlt vekben trtntekrl is eltr informcikkal rendelkez pozcikban.
. . . A katonai kommunikcis rendszer sszehasonlthatatlanul jobb lenne egy holdbzis rellloms beiktatsval, amely jval nagyobb hatsugarat biztostana, s nyilvn jval ellenllbbnak bizonyulna brmifle Fldn zajl konvencionlis vagy nukleris hborval szemben is. Trudeau tbornok azonban legnagyobb adujt mg csak most jtszotta ki.
„Holdbzis fegyverrendszerek fldi vagy vilgrbeni clpontok elleni bevetse minden bizonnyal kzenfekvnek s kvnatosnak bizonyul majd" – rta a hadsereg utnptlsi fnknek, elszr adva tanjelt annak, hogy Douglas MacArthur tbornokkal egytt hiszi: a hadseregnek egy napon nemcsak a Fldn, hanem a vilgrben is hadmveleteket kell majd vgrehajtania. A tbornok elre tltta annak lehetsgt, hogy egy holdbzis kommunikcis hlzat segtsgvel nyomon lehet majd kvetni a Fldrl felltt vezrelt raktkat, ugyanakkor azzal is tisztban volt, hogy ilyen raktkat az rbl is ki lehet lni, s erre nemcsak ellensges fldi kormnyzatoktl, hanem a fldnkvliek rszrl is szmthatunk. gy vlte, pontosan ennek a holdbzis projekteknek a segtsgvel lehet majd megvdeni a fldi civil lakossgot s hadert a Fld krli plyrl vagy a vilgrbl elindtott tmadsokkal szemben.
. . . A tbornok szerint az elretolt helyrsg ltestse olyan klnleges vllalkozs, amelynek hasonl hangslyt s prioritst kell lveznie, mint a msodik vilghbors Manhattan projektnek. A mr mkdkpes holdbzist, az az egyestett rparancsnoksg fogja irnytani, amely a jelenlegi katonai vezets meghosszabbtsa. A vilgr s annak is klnsen a Fldet s a Holdat krllel szfrja olyan hadszntrknt fog majd szerepelni, amelyre minden idben az aktulisan ernyes katonai jtkszablyok lesznek rvnyesek.
. . . gy viszont ez a sokves titkos tevkenysg knnyen nemkvnatos vget rhetne. Nem, a munkacsoport rdekeinek sokkal inkbb az felelt meg, ha az rkutats egy civil szervezet kezbe kerl, amelynek brokrcijt sokkal knnyebb ellenrzs alatt tartani, s amelynek szemlyzett – legalbbis ami az elindulst illeti – a munkacsoport tagjai jellhetik ki. Ezzel aztn gigantikus s brokratikus kzdelem vette kezdett olyan szemlyek kztt, akik ugyanazokhoz a szervezetekhez tartoztak, csakhogy ms titkossgi fokozat, ms politikai clkitzs, st mg az elmlt vekben trtntekrl is eltr informcikkal rendelkez pozcikban.
12. fejezet
A mikroprocesszor: a roswelli katasztrfa helyszntl a Szilcium-vlgyig
Mikzben Fort Belvoirban mr dolgoztak a maradkfny-felerst jszakai ltkszlk fejlesztsi projektjn, s a Horizont projekt csapata az USA rprogramjnak civil irnytit gyzkdte, figyelmemet azok a flvezet lapkk ktttk le, amelyek a roswelli katasztrfa helysznn egy nagyobb mret mszerrl tredeztek le. Egszen addig nem tulajdontottam nekik nagyobb jelentsget, amg Trudeau tbornok egy napon megkrt, hogy vizsgltassam meg ket alaposabban. – Beszljen az alamogordi raktaszakrtkkel ezekrl, Phil – mondta.
. . . Az elektronikai ipar tz v alatt hatalmas technolgiai ugrst vitt vghez, s el kellett gondolkodnom magamban azon, vajon nem kerlt-e ki a tudtomon kvl valamilyen roswelli anyag, mieltt 1961-ben tvettem a klfldi technolgia rszleget. Amikor elszr mutattam meg a szilciumlapkkat Trudeau tbornoknak, mg nem tudtam, hogy milyen gyorsan kapcsolatba kerlk az akkor mg csak szrnyait bontogat szmtgpiparral, s apr, lthatatlan fogaskerekv vlok annak a folyamatnak, amelynek eredmnyekppen tizent vvel ksbb elkszltek az els mikroszmtgpes rendszerek, s megkezddtt a szemlyi szmtgp forradalma.
. . . Elszr is felhvtam Hermann Oberth professzort, hogy megtudjam, a roswelli katasztrfa ta egyltaln trtnt-e valamilyen elrelps ebben az gyben. Dr. Oberth ismerte az alamogordi tudsokat, s valsznleg tudott arrl a beszlgetsrl is, amelyet Twining tbornok folytatott az alamogordi csoporttal, kzvetlenl a jrm feldertse utn. Vajon a szilciumchipek is szba kerltek? s ha igen, akkor vajon mihez kezdtek a tudsok azokkal a chipekkel akkoriban, amikor az ENIAC elnevezs els mkdkpes komputert felkurbliztk az aberdeeni Utnptls Ksrleti Telepen Marylandben? – Igen, a Walker Field hangrjban ezeket is bemutattk – mondta dr. Oberth. – Az alamogordiak mindannyian Roswellbe repltek Twining tbornokkal, hogy ellenrizzk a szlltmnyt.
. . . A nagytveg alatt nem egyetlen flvezet kapcsolt lttak, hanem megszmllhatatlanul sok kapcsolbl ll integrlt ramkrt vagy ramkrrendszert. Nem voltak biztosak a dolgukban, mert addig mg csak hasonlt sem lttak, de bepillantst nyertek abba, milyen lehet az elektronika jvje, ha megtalljk annak a mdjt, hogy a Fldn is ellltsanak ilyen ramkrket.
. . . A mikrokomputer korszaknak trtnetri kzl nem egy megrta, hogy 1947 eltt senki nem ltta elre a tranzisztor feltallst, s senki mg csak nem is lmodott olyan flvezets technolgikrl, amelyek szilcium- s nem sznalapak, mint Edison izzcsve. A tranzisztor feltallsa olyan ugrs volt a technika trtnetben, amely nem hasonlthat a mechanikus szmolgp, az analitikus gp vagy a harmincas negyvenes vek szmtgpeinek megalkotshoz.
![](//einsteinfellegvara.gportal.hu/portal/einsteinfellegvara/image/gallery/1409048380_14.jpg)
A 13-17. fejezetet lsd a magyar nyelv knyvben:
A ROSWELL TITOK
itt
![](//einsteinfellegvara.gportal.hu/portal/einsteinfellegvara/image/gallery/1413800176_33.jpg)
|