A gravitcis vonzs - ami nincs!
A gravitci egy nagyon ismert, nagyon ltalnos mde igen gyenge klcsnhats. Mgis ez uralja a Vilgegyetemet. Felttelezett kzvettje a graviton, br ezt sajnos mg senki sem tallta meg. A sajt elgondolsom szerint a gravitci nem is effle kzvett rszecskkkel mkdik (Lsd: Mi a gravitci?). Az valjban a nagy energij Szuperhr-Tenger energia-gradiense, s ez fejti ki az szlelt ert a testekre.
Mg nagyobb eltrst jelent azonban a megszokott gondolatmenettl, hogy a gravitcis klcsnhats valjban nem is klcsnhats. A gravitcis mezben lv testek vagy gi testek nem hatnak klcsn egymssal, hanem kizrlag csak a szuperhr-tengerrel. Hogy hogyan is alakul ki ezek utn a gravitcis „vonzs”? Nzzk meg ezt a problmt rszletesebben!
A „vonz” hatst kzvetetten a gravitcit a szuperhr-tenger bels energija, valamint az anyagi testek energia-nyelsi hajlama okozza. Az gitesteket krs krl krlvev szuperhrok mozgsi energijt az anyagi test folyamatosan nyeli, s talaktja anyagi vilgunk szmra szlelhetetlen energiahullmokk. Ez az energianyels vgl is egy kls krkrs nyoms formjban jelenik meg a test fel. Kt „kzeli” gitest esetn a testek kztt elll egy olyan energiahinyos terlet, amely az gitestekre kisebb nyomst fejt ki.
A fenti kp alapjn elll az a helyzet, hogy az gitestet szinte krkrsen egy un. norml nyoms ri, ahol az energia-gradiensek maximlis energival indulnak, s berkezskkor az gitest ezeket valamivel kisebbre fogyasztja. Ugyanakkor van egy felhgultsg a kt gitest kztti trben, amely kisebb nyomst ad le mindkt gitest fel. Az gitestek, teht krs krl nyoms alatt llnak, mde ez a nyoms a szomszdos gitest irnybl kisebb.
![](http://paradigma-valtas.hupont.hu/felhasznalok_uj/2/8/288257/kepfeltoltes/fold_hold_kotel.jpg?23554549)
1. bra Vastag drtktl tart ellen a Hold centrifuglis erejnek
Az elbbiek alapjn egyrtelmen kvetkezik, hogy a kzismert gravitcis „vonzs” valjban nem is „vonzs”, hanem krkrs nyoms minden irnybl. Azonban ez a nyoms egy picit mindig gyengbb, ha a szomszdos gitestek irnyba vizsgldunk. A gravitcis „vonzs” srgi tlete ugyan nav, de nagyon is termszetes emberi reakci, hiszen kzvetlenl rzkeljk a „vonzst” a Fld irnybl. A keznkben lv almt mrskelt ervel vonza a talpunk alatt lv Fld, mikzben a messzi Hold sokkal nagyobb vonzert rzkel. Egy 460 kilomter tmrj acl sodronyktlre lenne szksg ellentartani a centrifuglis ernek. A Nap mg vastagabb ktelet hasznlna a Fld megtartsra. Ez a ktl olyan vastag lenne, mint maga a Fld tmrje, azaz 12700 km. Amennyiben az elkpzelt drtkteleket a gravitcis vonzs helyettesten, akkor a kritikus irnyba nylklva valamifle ktelet, de legalbbis nagy vonzerket kellene rzkelnnk. mde semmit, mg csak rpkd gravitonokat sem rzkelnk. Azrt nem, mert a gravitcis vonzs nem ltezik. gy aztn akrmely irnyba nylklunk, semmi vltozst nem rzkelnk.
![](http://paradigma-valtas.hupont.hu/felhasznalok_uj/2/8/288257/kepfeltoltes/szuperhurok_-_etertenger.jpg?19253278)
2. bra Szuperhrok - tertenger
Lssuk be, hogy a drtkteles megolds, st ltalban a vonzer elkpzels nem vlt be. St vilgosan lthathat hogy nem is vlhat be. Ugyanez a helyzet a jelenleg hasznlatos res tr, valamint a grblt tr terival is. Ezek anyagtalan absztrakt elmletek, nincsenek s nem lehetnek kapcsolatban az anyagi vilgunkkal. (Ezt egy ksbbi dolgozatomban rszletezem.)
Lpjnk teht tl az vszzos kittalansgon s az eredmnytelen prblkozsokon! Vegyk el ismtelten az egykor bevlt ter-Tenger megoldst. Vegyk tudomsul a vilgot kitlt ter-Tengert illetve Szuperhr-Tengert. Ennek nyomsa s energia-vesztesge egy-egy atomra igen kicsi, azonban egy gitestre - mint a fenti pldkban is lttuk - igen nagy. A nyomst az atomjaink megszoktk s nem is rzkelik. Ugyanez vonatkozik a ter-Tenger bels energijra is.
A gravitcis „vonzer” helyett lthatatlan s ris mrtk energia nyels folyik a testek rszrl. Ezt az energit a vgtelen szuperhr tenger irnytja a vgtelenbl a test slypontja irnyba. Az energia elnyelse kzben a testre nyoms nehezedik, bolyg mret testre risi nyoms.
Ha egyszeren kvnjuk sszefoglalni az eddigieket, akkor azt kell mondanunk, hogy a vilgmindensgben semminem „vonzs” nincs, ellenben minden test s minden gitest a szuperhr-tenger nyomsa alatt ll. Ezt a tengert korbban, mg 1920 eltt ter-Tengernek neveztk a tudsok. Ezek voltak m a boldog idk! Akkortjt a Fizikusok termszettudomnyos magyarzatai mg biztos alapra, az anyagszernek tekinthet terre tmaszkodtak. Mivel azonban Einstein ezt a fizikai alapot nem volt kpes sajt elmlethez igaztani, ezrt mint szksgtelent semmiss nyilvntotta, szakzsargonnal szlva kiseprzte a fizikbl. Az ter korszak utn kvetkezett a semmit sem tartalmaz, teljesen res r korszaka. Az ominzus 1920-as idponttl kezdve s mind a mai napig a Fizikus Trsadalom kizrlag csak az res trre tud „tmaszkodni”.
A kzenfekv javaslatom a kvetkez:
A tovbbiakban tmaszkodjunk
a gravitcis nyoms fogalmra,
s ezen idponttl kezdden
vglegesen trljk ki
a nem ltez gravitcis vonzs fogalmt
a fizika vilgbl!!!
![](http://paradigma-valtas.hupont.hu/felhasznalok_uj/2/8/288257/kepfeltoltes/hiperho_4.jpg?97168392)
3. bra A vkuum hiperh-eloszlsa a Fld - Hold krnyezetben
Kulcsszavak:
gravitci, vonzs, szuperhr, energia, univerzum
Kelt: 2020 09 30
Tassi Tams
fejlesztmrnk
hobby-fizikus
aparadox.hupont.hu
A TeleHold rejtlyes sugrzsa
<< Vissza Tovbb >>
Az atomok aurja Mi a gravitci
|