einstein.fellegvara
Men
 
NAPTR
2025. prilis
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
SZAVAZS
Lezrt szavazsok
 
Roswell demo 3

ROSWELL  DEMO  3

7. fejezet
Az FBL

. . . Az FBL-lel kezdtem. Az elttem lv orvosi jelents az azt kiegszt fnykp-felvtelekkel egytt arra utalt, hogy a lny figyelemre mltan jl alkalmazkodott a hossz tv rutazshoz. Pldul a Walter Reed orvosszakrti fellltottk azt a hipotzist, miszerint a biolgiai id ennl a lnynl minden bizonnyal igen lassan telt, hiszen az anyagcserje rendkvl lass volt, amit a szakrtk szerint a nagymret szv s td hatalmas kapacitsa is altmaszt Az egsz lny fiziolgija azt jelezte, hogy a testnek nem kellett klnsebben komoly munkt kifejtenie nmaga fenntartsra. A nagyobb szv az orvosszakrti jelents szerint azt jelenti, hogy az tlag emberi szvnl kevesebbet kellett vernie, hogy fejletlen, meglehetsen primitvnek hat s nyilvnvalan cskkent kapacits keringsi rendszerben ramoltassa azt a furcsa, hg, tejszer, szinte nyirokfolyadknak hat anyagot. Ennek kvetkezmnyekppen a biolgiai ra lassabban ketyegett, mint az ember esetn, ami taln lehetv tette, hogy ez a lny nagy tvolsgokat rvidebb biolgiai id alatt utazzon be, mint az emberek.

A szv meglehetsen lebomlott llapotban kerlt a Walter Reed patolgusainak a kezbe. Az orvosok gy vltk, az atmoszfrnk minden bizonnyal mrgez hats lehet a lnyek szervei szmra. Az rjrm lezuhansa s a lnyeknek a Walter Reedbe val megrkezse kztt eltelt idt alapul vve arra a kvetkeztetsre jutottak, hogy a fldnkvliek szervei az emberi szerveknl lnyegesen gyorsabb bomlsi folyamaton mentek keresztl. Ez a tny klnsen megdbbentett engem, hiszen az egyik ilyen lnyt ha nem ppen a szban forgt – a sajt szememmel is volt szerencsm ltni, amint egy zselszer anyagban lebegett Fort Riley-ben. gyhogy mindenkppen minimlis krnyezeti hatsnak lehetett csak kitve, legalbbis emberi lptkkel mrve, hiszen az 509-es Walker Field-i tmaszpont orvosi szemlyzete nagyon gyorsan berakhatta ebbe a tartst folyadkba. Ennek ellenre a patolgusok kptelenek voltak brmi bizonyosat mondani a lny szvnek felptsvel kapcsolatosan, kivve azt a sejtelmet, hogy bizonyra msknt mkdhetett, mint a ngykamrs emberi szv, hiszen a jelek szerint nemcsak a keringsi rendszer pumpjnak a szerept tlttte be, hanem passzv „vrtrol" alkalmatossgknt is szolglt.

Vizsglataik rtelmben az idegen szvben rekeszizomszer izmok helyezkedtek el, melyek az emberi szvizomnl lnyegesen kisebb erfesztssel dolgoztak, hiszen a jelek szerint a lnynek minden bizonnyal jval gyengbb gravitcis mezben kellett tartzkodnia hossztvon. Ahhoz hasonlan, ahogy a tevk a ppjukban troljk a vizet, ez a lny is a hatalmas kapacits tdejben trolta azt az atmoszfrt, amit bellegzett. A td abban is nagyon hasonltott a teve ppjhoz vagy a bvr lgzpalackjhoz, hogy atmoszfrt csak nagyon lassan engedte beszivrogni a lny szervezetbe. Ehhez hozzvve mg a nagymret szvet s azt a trolfunkcit, melyet minden bizonnyal betlttt, arra is gyanakodtunk, hogy ennek a lnynek taln lnyegesen kevesebb bellegezhet atmoszfrra volt szksge, ezrt nem kellett nagy tmeg levegt magval szlltania tkzben.

Az is lehet, hogy magban az rhajban mkdtt egyfajta atmoszfra-recirkulcis rendszer, amely valamikppen jra feldolgozta s visszajuttatta a hasznlt levegt az utastrbe. Ezenfell mivel a lnyek mintegy szzhsz centimter magasak lehettek csupn, az ehhez kpest hatalmas td a mellreg jval nagyobb rszt betlttte, mint az ember esetben, s ez tovbbi fejtrst okozott a lnyek fldi maradvnyait megvizsgl szakrtknek. Szmunkra ez tovbbi bizonytknak tnt arra nzve, hogy a lnyt klnleges mdon, nagy tvolsg utazsokra terveztk.
Amennyiben a szv s a td esetben arra a kvetkeztetsre jutunk, hogy valamifle gnmanipulci eredmnyekppen nagy tvolsg utazsokra van kialaktva, mg inkbb elmondhat ez a lny csontszvetrl. Annak ellenre, hogy a lny csontjai is meglehetsen leromlott llapotban kerltek a vizsglasztalra, a hadsereg vizsglorvosai szlas szerkezetnek s vkonyabbnak talltk azokat a hasonl elhelyezkeds emberi csontoknl, mint pldul a bordk, a szegycsont, a kulcscsont vagy a medencecsont.
A krboncnokok gy vltk, hogy a csontok hajlkonyabbak lehettek az emberi csontoknl, s olyasfle rugalmassgot mutattak, ami taln egyfajta lengscsillapt funkcival magyarzhat. A merevebb emberi csontok jval knnyebben sztzzdtak volna az olyan erhatsok kvetkeztben, amelyeknek ezek a lnyek rutinszeren ki voltak tve. Rugalmas csontvzukkal viszont a jelek szerint kivlan el tudtk viselni a rzkdsokat s az extrm erk kvetkeztben fellp egyb fizikai traumkat, s csonttrs nlkl kpesek voltak tvszelni olyan krlmnyeket, amelyek kztt emberi lnyek megnyomorodtak vagy elpusztultak volna.

A roswelli helysznt feltr katonai felfedezosztag arrl szmolt be, hogy a baleset utn mg letben maradt kt lnynek a jelek szerint nagy nehzsget okozott a mi atmoszfrnk bellegzse. Nem tudjuk, hogy ez vajon azrt lehetett-e, mert hirtelen kipottyantak a jrmvkbl, s minden vdfelszerels nlkl belekerltek a mi gravitcis meznkbe, vagy maga az atmoszfrnk lehetett mrgez szmukra.

Azt sem tudjuk, hogy vajon az az egyik lny, aki nem sokkal a katasztrfa utn pusztult el, vajon azrt llegzett-e nehezen, mert a katonk ltal kiltt golyk hallos sebeket ejtettek rajta, vagy a problmnak ms okai voltak. Az osztagban lv katonk klnbzkppen mesltk el a msik lny sorst, amely letben maradt, s megprblt elmeneklni. Egyesek szerint mr akkor kapkodni kezdte a levegt, amikor a katonasg lezrta a trsget; msok szerint csak akkor kezdett zihlni, amikor az egyik r beleltt. n arra gyanakodtam, hogy a lnyekben mindenek eltt a fld gravitcis tere keltett pnikot, mely lnyegesen ersebb volt az ltaluk megszokottnl. Ez nagyban hozzjrulhatott a lgzsi nehzsgekhez.

Termszetesen miutn az idegen meneklni prblt, s meglttk, mr a sebei miatt is nehezebben llegezhetett. Az orvosszakrti jelents semmit nem szl mrgez gzokrl, sem abban a krdsben nem foglal llst, milyen atmoszfrt llegezhettek be ezek a lnyek. Ha a Roswellnl lezuhant jrm valban feldert rhaj volt, amely az elrs szerept tlttte be – ahogy a Wrightban dolgoz katonai elemzk hittk –, akkor tbb mint valszn, hogy utasaik igazbl nem is akartk elhagyni a kabinjukat. A jrm fel volt szerelve olyan eszkzzel, amely az jszakai ltst is lehetv tette – taln a klnbz hmrsklet trgyak ltal kibocstott hsugarak lthat kpp transzformlsa elvn –, s gy a jrm utasai az j sttjben is naviglhattak. s mivel a gp kpes volt elillanni elfog vadszgpeink ell, s hol eltnt, hol eltnt radarkpernyinken, gy vltk, az utasok inkbb a bentrl val megfigyels mdszert kvettk, s nemigen mszkltak odakint. Elkpzelhet, hogy ugyanezek a lnyek ms tpus s ms mdon felszerelt jrmvekkel ksztettek arra a clra, hogy fldre szlljanak, s klnbz kldetseket tltsenek be, s ezek legnysge fel lehetett szerelve olyan lgz s antigravitcis appartussal, amely lehetv tette, hogy a jrmvn kvl is kros kvetkezmnyek nlkl tartzkodhassanak. Az orvosszakrt azonban ilyen krdsekkel nem foglalkozott.

Ami taln leginkbb zavarba hozta mindazokat, akik a jrmvet Wright Fieldbe szlltsa utn megvizsgltk, az volt, hogy semmifle lelemkszt berendezst nem talltak rajta. Radsul lelmiszerkszletnek sem volt semmi nyoma a fedlzeten. Akkoriban, amikor az rutazs mg csak a sci-fi-rk fantzijban ltezett, katonai elemzk mr azon munklkodtak, hogyan lehetne ennek a technolginak a klnfle gyakorlati lpseit megvalstani. Akkor mg nem is annyira a ms bolygkra val utazsban gondolkodtak, hanem sokkal inkbb a Fld krli navigciban, hiszen a katonai tervezk vlemnye szerint a nmetek pontosan ezt a technolgit igyekeztek kifejleszteni V2 raktaprogramjuk kiterjesztseknt.

Menet kzben az a krds is felmerlt, hogy ha piltkat kldnk Fld krli plyra, hogyan biztostjuk szmukra a kell oxignt, mihez kezdnk az anyagcsere-vgtermkeikkel, s mivel tartjuk ket letben hossz idn t? Vilgos, hogy’ ha mr egyszer odig eljutottunk, hogy elg kezdsebessggel tudunk egy lgi jrmvet fellni ahhoz, hogy Fld krli plyra lljon, a kvetkez megoldand problma az, hogyan tartsuk ott elegend ideig ahhoz, hogy a kldetst is be tudja tlteni. A roswelli rhaj a jelek szerint valahogy megoldotta ezt a krdst, hiszen valahonnan mshonnan rkezett ide. Annak azonban semmi nyomt nem talltuk, hogyan oldottk meg az olyan hztartsi problmkat, mint az lelmiszer kszts, s a mellktermk eltvoltsa. Nagyon sok teria merlt fel arra nzve az orvosszakrtk krben, hogy vajon milyen sszettel volt ezeknek a lnyeknek a teste, s mi tartotta ket letben. Elszr is az orvosok sokkal inkbb megdbbentek azon, mennyire hasonltanak ezek a lnyek mirnk, mint amennyire a klnbsgek foglalkoztattk ket. Nem frtelmes kinzet rovarok ltogattak meg bennnket, sem nem olyan hllszer emberzablk, amilyenek a Vilgok hborjban lerohantk a Fldet. Ezek a lnyek nagyon gy nztek ki, mintha kicsi emberek lennnek, de mgis valahogy msok voltak. Htborzongat volt.

Mg egyfell az orvosok nem tudtk megllaptani, pontosan hogyan is zajlott ezeknek a lnyeknek az anyagcserje, msrszrl annyit sikerlt leszgeznik, hogy testk nem tartalmaz semmifle j vagy szokatlan elemet. Ugyanakkor a beszmol jelezte, hogy az orvosok szervrendszerek olyan j kombinciira figyeltek fel, amelyekkel kapcsolatosan tovbbi vizsglatokra van szksg, mieltt szakavatott vlemnyt mondhatnnak.

Klnsen rdekes volt az a test folyadk, amely rszben vrknt szolglt, msrszt viszont a jelek szerint olyan testi funkcikat szablyozott, mint ahogy az az emberi test mirigyvladkai esetben szoksos. gy tnik, ezeknek a lnyeknek az esetben a keringsi s a nyirokrendszer egyetlen sszetett rendszert kpezett. s amennyiben egyltaln trtnt tpanyagok ledolgozsa s mellktermkek kivlasztsa a szervezetkben, ez az anyagcsere kizrlag a brn keresztl jtszdhatott le – esetleg mg a kls vdrtegen keresztl is –, hiszen bell nyoma sem volt sem emsztsi, sem kivlasztsi rendszernek.

Ahogy az orvosi jelents is rmutatott, a lnyek testt egyetlen darabbl kszlt vdborts fedte, mint valami bvrruha vagy kls br, amelynek atomszerkezete kiemelkeden magas hzszilrdsgot, ugyanakkor rugalmassgot biztostott. Az egyik megfigyel elmondta, hogy leginkbb pkhlra emlkeztette, amely ltszlag szintn ilyen lgy, de valjban rendkvl ers. A pkhl egyedlll tulajdonsgai abbl a szlszerkezetbl kvetkeznek, mely rend kvli tartssgot biztost, hiszen a szlak nagy er hatsra kpesek megnylni, ugyanakkor megrzik sszehzdsi kpessgket, gy az erhats megsznte utn eredeti alakjukra ugranak vissza. Ehhez nagyon hasonlan ezeknek a lnyeknek az rruhja vagy kls bre annyira feszesen simult rjuk, mintha sz szerint rjuk lenne szve, s szorosan testkhz lenne erstve, hogy gy tkletesen brknt viselked vdbevonatot kpezzen. Az orvosok elmondtk, hogy ilyet mg soha nem lttak.

. . . A jrm kpes volt legyzni a gravitcit az elektromgneses hullmok terjedse rvn, melyeket a jrm elektromos plusainak elmozdtsa generlt, s ily mdon nem is igazn meghajtrendszerrl volt sz, hanem az azonos tltsek kztti taszter irnytsrl, illetve lektorlsrl.

Amikor erre sikerlt rjnnnk, els szm hadiipari szlltink mrnkei egymssal versenyezve prbltak rjnni, hogyan tudta a jrm elektromos kapacitst fenntartani, s a benne utaz idegenek hogyan tudtak egy hullm energia mezejben lni. Mindez nem csupn risi felfedezst jelentett, hanem szinte szbont lehetsget arra, hogy sok millird dollros szerzdsek kttessenek a lgi s a tenger alatti hadszati jrmvek egy egszen j genercija vonatkozsban.

 

 

        8. fejezet

  A projekt krvonalazdik

. . .  Be kellett vallanom, hogy a birtokunkba kerlt anyag nagy rszvel kapcsolatban a sttben tapogatztunk. A tudsok s az akadmistk vlemnyt nem krhettk ki, hiszen akkor bajosan maradt volna titokban ez az egsz. Radsul az anyag jelents rsznek a haditechnikhoz is kze volt, ezzel kapcsolatban pedig vgkpp nagyon szigor szablyok voltak letben, hogy mit szabad s mit nem szabad a megfelel engedlyek nlkl nyilvnossgra hozni. Ez a sajt agytrszt mr csak ezrt is felbecslhetetlen rtk lenne. Emellett a megfelel tmutatsok s biztonsgi intzkedsek alkalmazsval a titoktarts is garantlhat lenne, hiszen ezek a szakemberek a msodik vilghbor vge ta folyamatosan titkos feladatokon dolgoztak.– Kzelebbrl mely tudsokra gondolt? – krdezte Trudeau, bels zsebbl elhzva fekete brborts kis jegyzettmbjt.

 

 – Gondoltam Robert Sarbacherre – feleltem. – s persze Werner von Braunra. Aztn Hans Kohlerre, Hermann Oberthre s John von Neumannra. – Mennyit tudnak ezek az emberek Roswellrl? – tudakozta a tbornok. – Ha ugyanis mg annak idejn, 1947-ben tjkoztattk ket a roswelli anyagrl – mint ahogy biztosan tudtam, hogy Wernher von Braunt Twming tbornok informlta akkor semmifle titkot nem rulunk el. Ha viszont mg sosem hallottak a Roswelli lgi katasztrfrl, akkor nem biztos, hogy meg szabad kockztatnunk, hogy megosszunk velk a szupertitkosnl is titkosabb kategriba sorolt informcikat. Trudeau tbornok azt szerette volna tltni, mekkora a kockzat, ha kpbe hozzuk ezeket az embereket. Megnyugtattam, hogy mindannyinknak hallaniuk kellett Roswellrl, hiszen rgta kapcsolatban llnak a kutatsi s fejlesztsi igazgatsggal.

Az Eisenhower-kormnyzat idejn a fldnkvliekkel foglalkoz adatgyjtst s titkos kutatst automatikusan tadtk a Kutatsi s Fejlesztsi Hivatalnak, lvn, hogy a kutatsi s fejlesztsi igazgatsg akkori feje valamikor a csoport egyik alapt tagja volt. - Abban az idben, amikor n a Fehr Hzban dolgoztam, Sarbacher is igazgatsgi tag volt – nyugtattam meg a fnkmet. – gyhogy egszen biztos vagyok benne, hogy tud valamit. Hermann Oberth pedig – vallottam be a tbornoknak nos, mr korbban is mondogatta nekem, hogy azok a titokzatos trgyak, amelyeket Red Canyonban lttunk felvillanni a radar kpernyjn, amelyek aztn gy eltntek, mintha soha ott sem lettek volna, szerinte minden bizonnyal ahhoz hasonl Fldn kvli lgi jrmvek lehetnek, mint amilyet Roswellnl sszeszedtnk. gyhogy is tud rla, br azt nem tudom, honnan.

 . . .  A Norton lgi tmaszpont – melynek hangrjban a jrmvet vgl elhelyeztk - mrnkei csak lmlkodni tudtak, s elmondtk, sosem lttak mg olyan finom rezet s olyan tiszta ezstt, mint amelyek amalgmjval az rhaj kvlrl be volt bortva. Ez a fmtvzet rendkvl j elektromos vezetkpessggel rendelkezett, mintha csak az egsz jrm egyetlen olyan ramkr volna, mely gyakorlatilag semmifle ellenllst nem tanst az ram folysval szemben.

 . . .  Mi vdte meg ezeket a lnyeket az ilyen hihetetlen gyorsuls kzben rjuk nehezed hatalmas g-erktl, amivel a tervezknek minden hagyomnyos lgi jrm esetn szmolniuk kell? A msodik vilghbors piltknak is specilis vdeszkzket kellett alkalmazniuk, amikor a zuhanreplsekbl kijttek, hogy az oxign ne prseldjn ki az agyukbl, hiszen akkor eljultak volna. Ezeknek a lnyeknek az rruhjban azonban semmi olyat nem talltunk, ami arra utalt volna, hogy nekik is lennnek ilyen problmik. Ugyanakkor rjuk annak a g-ernek legalbb a tzszerese kellett hogy nehezedjen, mint a mi sajt piltinkra, gyhogy el sem tudtuk kpzelni, hogyan oldottk meg ezt a krdst.

Nincs kormnym, nincs vdberendezs, nincs energiaforrs, nincs zemanyag: ezeket a rejtlyes tnyeket sszegeztem. Megjegyeztem tovbb a kvetkezket: Maga az egsz jrm egyetlen elektromos ramkrknt szolglt. Az a replruha – taln tallbb volna „repl – brnek" nevezni –, melyet ezek a lnyek viseltek, olyan anyagbl kszlt, melynek hosszks, hosszban megerstett atomszerkezete volt, mintha csak valamifle benne foly ram terjedst prbltk volna ilyen mdon megknnyteni.

Azok a mrnkk, akik erre elszr rjttek, teljesen elkpedtek ezeknek a ruhknak vagy brknek a vezetkpessge lttn, melyek magnak az rhajnak a kls bevonathoz hasonlan a vdelmi szerepen tlmenen azt a clt is szolgltk, hogy irnytsanak valamifle elektromgneses teret.

 . . . Egyre ersdtt bennem az a gyan, hogy a Roswelli rhaj hatalmas kondenztorknt mkdtt, s a benne trolt elektromos energit a pilta agya irnytotta, s nyilvn valahol, valahogyan jra is lehetett tlteni vagy esetleg sajt magt tlttte jra valamifle beptett genertor segtsgvel. Ily mdon taln megmagyarzhatjuk az ramellts problmjt, melyet a motor hinynak rejtlyvel egytt megemltettem. Hogyan trtnt azonban a meghajts s az irnyts? Amennyiben a nyomer elvn mkd meghajtsrl van sz, nem vilgos, honnan szrmazik, s hogyan irnytjk. Azok a tudsok, akik a Wright Field-i lgi parancsnoksgon megszemlltk a roncsokat, mr 1947 szeptemberben azon spekulltak, hogy a roswelli rhaj elektromos potencilja a hszas s harmincas vekben folytatott nmet s brit antigravitcis ksrletekre emlkezteti ket.

 . . .  Tesla tbb ms eurpai tudssal egytt ttrje volt azoknak a prblkozsoknak, hogy elektromgneses mezbl krlhatrolt, kismret antigravitcis mezket hozzanak ltre. Igazi antigravitcis elven mkd replgp azonban soha nem kerlt kifejlesztsre, mert a propelleres, lkhajtsos s raktamotorokat a konvencionlis replgpgyrtk tkletesen kielgt haditecholginak tartottk. Az elektromgneses antigravitcis meghajts terija azonban nem volt teljesen ismeretlen, mg ha nem is rtettk minden rszletben, s persze nem is volt mkdkpes olyan energiaforrs hinyban, mint pldul egy kismret hordozhat nukleris genertor.

. . .  Ilyen jelleg mgneses mez elvn alapul ksrletekkel Raul Biefeld s Townsend Brown elektromrnkk mr a hszas vekben foglalkoztak a Fejlett Kutatsok Kaliforniai Intzetben. Ha hihetnk ezeknek a pionroknak a tevkenysgrl szl beszmoliknak – s ha felttelezzk, hogy a Hoover ltal frissen ltrehozott nyomoziroda hadi s tudomnyos krniksai kell figyelemben rszestettk ezeknek a mrnkknek a tevkenysgt –, akkor azt kell mondanunk, hogy az antigravitcis repls technolgiai elmlett mr a msodik vilghbor eltt megalkottk.

 

 

 
 
9. fejezet

Ellensges szndkok s a msik hideghbor

 

 . . .  Fort Belvoir rszben arrl vlt hress, hogy itt zajlottak a hadsereg legtitkosabb uftechnolgiai kutatsai. Emellett itt kpeztk a hadmrnkket, s az olyan tzrsgi s raktaelhrtsi tiszteket, amilyen magam is voltam, valamint itt kezeltk a ballisztikus tesztelsek s az j fegyverek fejlesztsnek ltfontossg informcis adatbzist is. A lajstrom titkos felhez tartozik ezenfell, hogy Fort Belvoir adott otthont annak a fiskolnak (Signal School), ahol a Nemzetbiztonsgi Tancs cscsszupertitkos minsts tisztjeit kpeztk.


 . . .  Vgl is a mi keznkbe kerltek a fegyverekre szerelhet, illetve fejre illeszthet jszakai ltkszlkekrl szl sszes nmet feljegyzsek, de csak akkor jttnk r, micsoda lehetsget rejt magban az jszakai lts, amikor bepillantottunk a lezuhant roswelli gpbe, s szemnkbe szktt a kmlelnylsokon beszrd, szinte nappalinak hat fny. Egy szempillants alatt rbredtnk, hogy mindaddig mi voltunk vakok s tehetetlenek az FBL-ek szemben. Ezek a lnyek jszaka teljes mrtkben uraltk az eget, s olyan jtszi knnyedsggel tartottak szemmel minket, amire neknk csak vek mltn sikerlt eljutni, amikor vgre kifejlesztettk sajt jszakai ltkszlkeinket, s immr egyenl eslyekkel indulhattunk mind ellenk, mind a minket fenyeget szovjetek s csatlstrsaik ellen.


 . . .  Ilyen hbor 1945 s 1975 kztt legalbb ngy alkalommal fenyegetett bennnket: a berlini lgifolyos kapcsn; amikor a knaiak bevonultak Koreba; a kubai raktavlsg idejn; valamint a jm kippuri hbor alkalmval – de lehet, hogy jval tbbszr is. Nixon elnk Knban beleegyezett, hogy tadjuk Vietnamot a kommunistknak, s ezzel a hzssal alaposan tljrt a szovjetek eszn a hideghbor szempontjbl. A kvetkez vtizedre a szovjetek kt tz kz szorultak; egyik oldalon a knaiak, akikkel a mltban mr nem egy szomszdhbort vgigharcoltak, a msik oldalon pedig az Egyeslt llamok. Amikor Ronald Reagan elnk demonstrlta Mihail Gorbacsovnak, hogy az Egyeslt llamoknak sikerlt hatkony raktaelhrt vdelmi rendszert kiptenie, s a szovjetek egyttmkdst krte, hogy ezt az egszet a fldn kvliek fel fordthassuk, a hideghbor rgye megsznt ltezni, s a kelet-eurpai nagy szovjet monolit repedezni kezdett.

 . . .  Mind az Egyeslt llamokat, mind a Szovjetunit nagyon rzkenyen rintette egy msik terlet, ahol a fldnkvliek zaklattk a katonasg szemlyzett: ez pedig az rkutats szfrja volt. Amita csak elkezdtnk olyan irny erfesztseket tenni, hogy mholdakat lltsunk Fld krli plyra, a fldnkvliek megfigyels alatt tartottak bennnket, egy idben pedig aktvan beavatkoztak nemcsak a kilv llomsoknl, hanem egyes esetekben maguknl a mholdaknl s rhajknl is. Zaklattk ket, zavartk a rdiadsokat, problmkat idztek el az rhajk elektronikus rendszerben, st mechanikus meghibsodsokat is okoztak. 

Az amerikai rhajsok s a szovjet kozmonautk egymstl teljesen fggetlenl olyan gyakorisggal jelentettek ufjelensgeket, hogy az mr kzhelynek kezdett szmtani. A NASA s az rkabinok kztti audio- s videosszekttets olyan klnlegesen biztostott jelekkel van megoldva, hogy az rhajk krl llkod ufkkal kapcsolatos megjegyzseket kvlll szemly semmikppen nem hallgathatn ki. Ennek ellenre az asztronautkat kln utastjk, hogy csakis a Fldre val visszatrsk utni jelentskben szmoljanak be az ufkkal kapcsolatos tapasztalataikrl.

 . . .  Olyan hreket is lehetett hallani, hogy a Mercury 7 asztronauti krl folyamatosan llkodtak a fldnkvliek, Neil Armstrong pedig idegen bzist figyelt meg a Holdon, amikor az Apollo 11-gyel krbereplte a Holdat, illetve le is szllt. A NASA termszetesen mindezt tagadja, s nagyon helyesen els szm nemzetbiztonsgi krdsknt kezeli az gyet.

 . . .  Ha ezutn rjuk lltottuk a clzradart, amelynek jeleit a raktknak kvetnik kellett, ez valahogy gy interferlt az ufk navigcis rendszervel, hogy a jrm replse sszezavarodott. Ha klnsen j napunk volt, s sikerlt flerstennk a jelet, mieltt kilptek volna a kpbl, mg le is tudtuk szedni ket. 


Ritkn – ha nagyon nagy szerencse prtolt mellnk – mg raktval is sikerlt eltallnunk ket, mieltt az uf brmifle kitr manvert tehetett volna. 1974 mjusban a nmetorszgi Ramstein lgi tmaszpont kzelben az egyik lgvdelmi zszlaljnak sikerlt ily mdon egy lgelhrt raktval clba tallnia. Az ufnak knyszerleszllst kellett vgrehajtania egy vlgyben. A gpet a nevadai Nellis lgi tmaszpontra szlltottk.


 . . .  Annak ellenre, hogy a katonai hrszerzs kvl rekedt a NASA s a munkacsoport mkdsi krn, nekem s nhny ms trsamnak voltak olyan kapcsolataink a civil hrszerzsi krkkel, melyeken keresztl rendszeresen informcikhoz jutottunk. Ily mdon a hadseregnek s a lgiernek sikerlt legalbb 122 olyan fnykp birtokba jutniuk, amelyeket rhajsok ksztettek a Holdon, s amelyeken felfedezhetk az idegen jelenlt bizonytkai. Ez rendkvl megdbbent felfedezs volt, s a Reagan-adminisztrci tbbek kztt ezrt erltette annyira 1981-ben az rvdelmi program elindtst.

 

      

 

                                                             

 

 A doc. formtum letlthet:

 www.scitsys.hu/dokumentumok/corso_birnes_a_roswelli_titok.doc

 

Tracking hits
Web Counter

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
IDDILATCI
 
LTOGATK
Induls: 2011-07-21
 
HTTRZENE
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints